Balneoterapie je zvláště vhodná pro léčbu různých patologií nebo poruch

Minerály domovská stránka  nebo soli do koupele, jako jsou mořské soli a Epsomské soli (síran hořečnatý). Navíc způsob, jakým se to praktikuje, nad rámec pouhého ponoření, umocňuje výsledek.

Příkladem jsou střídavé horké a studené koupele, které zahrnují nejprve ponoření do vany s horkou vodou pro zahřátí, poté krátké ponoření do studené vody, poté opět do horké vody a poté studenou vodu, která účinně reaktivuje cirkulaci. Nebo opět ponořte pouze nohy, abyste podpořili mikrocirkulaci a snížili otoky a stagnaci tekutin.

Terapeutické indikace a kontraindikace

 • revmatoidní artritida (časté používání thalassoterapie)
 • krevní oběh,
 • stres
 • svalové napětí
 • rehabilitace po sportovních úrazech
 • všeobecné zlepšení pohody
 • otoky v dolních končetinách
 • dermatologické problémy

Než se vydáte na cestu s balneoterapií, je vhodné se poradit se svým lékařem. Vždy je třeba zdůraznit, že navzdory zřejmým přínosům existují kontraindikace, jako jsou pacienti s epilepsií, kardiovaskulárním onemocněním včetně arytmií a srdečního selhání, nedávnou mrtvicí nebo srdečním infarktem.

 1. Atopická dermatitida: termální voda vám může pomoci!
 2. Autor: Dr. Giuseppe Carrieri
 3. Zveřejněno: 15.12.2020 | Aktualizováno: 05.04.2023
 4. Střih: Antonietta Rizzotti

Věděli jste, že termální voda může být platným spojencem v léčbě atopické dermatitidy?

Věděli jste, že termální voda může být platným spojencem v léčbě atopické dermatitidyNáš odborník na dermatologii v Bari, Dr. Giuseppe Carrieri, nám o tom říkáAtopická dermatitida: jaký je účel lékařské terapie?

 1. ženská ruka Cíle, které si léčebná terapie klade, jsou snížit svědění, omezit rozsah projevů a vyhnout se infekčním komplikacím.
 2. Těchto cílů je dosahováno pomocí obecných i lokálních drog. Farmakologické terapie však nelze aplikovat nepřetržitě, zejména u dětí, kvůli vedlejším účinkům, které vyvolávají na dálku.

Právě z tohoto důvodu je u tohoto typu patologie narůstající tendence střídat cykly „agresivní“ terapie s cykly méně výkonných léčebných postupů, ale bez nežádoucích účinků. Právě v těchto chvílích nachází termoterapie své ideální místo.

Klimaterapie a termalismus: o co jde?

Klimaterapie a termalismus: o co jdeKlimatoterapie a termalismus představují léčebnou a rehabilitační odpověď schopnou nabídnout dobré výsledky bez vedlejších účinků.

Tato data podporují nejen četné klinické studie, provedené před a po léčbě na léčených atopických dětech, publikované v renomovaných dermatologických vědeckých časopisech, ale také neustále rostoucí počet mladých pacientů, kteří v posledních pěti letech dosáhli průměrně 400 nových případů ročně.

V Trentinu jsou lázně, které se vždy specializovaly na léčbu atopické dermatitidy.

Terapeutický protokol počítá s koupáním s denními koupelemi při 36° – 37° v trvání 15-20 minut v cyklech 18-20 koupelí, integrovanými hydropinickými kúry a vaporizací v lokalizacích na obličeji. V průběhu lázeňské léčby je pozastavena jakákoli specifická farmakologická terapie.

Specializovaní lékaři, dermatologové, pediatři, hydrologové sledují malé pacienty při kontrolách před péčí, během léčby i při jejím přerušení.

Jaké účinky má termalismus a klimatoterapie na pacienty s atopickou dermatitidou?

Jaké účinky má termalismus a klimatoterapie na pacienty s atopickou dermatitidoužena plavající ve vodě Ponoření do vody bohaté na vápník způsobí okamžitou změnu citlivosti kůže s rychlým snížením svědění a snížením škrábavých lézí v průběhu času.

Teplý podnět koupele způsobuje zvýšení aktivity potních a mazových žláz, které pomalu, den za dnem, napomáhají k obnově normální struktury povrchové srsti. Kyselost kůže (pH), změněná u pacientů s ekzémem, se také vrací k normálním hodnotám.

 1. Ve skutečnosti má termální voda bikarbonátového typu tendenci neutralizovat již tak nízkou kyselost pokožky, nutí tělo reagovat a produkovat stále větší množství okyselujících látek.
 2. Na konci tepelných cyklů je u většiny pacientů pozorováno, že kůže má obnovenou fyziologickou kyselost a normální vodní a slaný plášť.