Stellenangebote

Během Blog pandemie byl firemní nábor výrazně ovlivněn digitalizací a přijetím technologií, jako jsou videopohovory a online platformy pro hledání zaměstnání.

Společnosti využívají nástroje jako LinkedIn Jobs a Glassdoor k nalezení zajímavých profilů, zatímco sociální sítě nabízejí pohled na dovednosti a zkušenosti kandidátů. Umělá inteligence vstoupila do hry, aby zjednodušila výběr, analyzovala životopisy a vytvořila cílené popisy práce.

Nové postpandemické firemní náborové nástroje

Nové postpandemické firemní náborové nástrojeSektor korporátního náboru proto prošel během pandemie významnými změnami se silným tlakem na digitalizaci a automatizaci procesů.

Mluvíme o tom v článku a v devatenácté epizodě podcastu „Human capital“ s Dr. Graziano Marcuccio Chief HR Officer INDUSTRIE DE NORA S.p.A., s rozhovorem Mario Alberto Catarozzo.

Jak jsme již zdůraznili v jiných článcích tohoto Magazínu, pandemie spíše než zavádění skutečných inovací vedla k dozrávání procesů, které byly zahájeny již před obdobím pandemie.

Také korporátní nábor byl v mnoha ohledech ovlivněn roky pandemie

Proto využití technologií při výběru personálu a vyhledávání; používání platforem pro videohovory pro řízení pohovorů; střetávání nabídky a poptávky pracovních míst na digitálních platformách jsou jen některé z trendů, které byly zaznamenány v posledních letech bez pandemie a technologických inovací.

Sledujte podcasty na:Trend v podstatě jednoznačně směřuje k totální digitalizaci procesů výběru personálu ve všech jeho fázích, od setkávání nabídky práce s poptávkou, přes výběr kandidátů, přes onboarding až po jejich permanentní školení.

Existuje mnoho softwarů pro vyhledávání a výběr zaměstnanců a mnoho z nich začíná využívat umělou inteligenci k procházení příchozích životopisů (CV), k vytváření cílených popisů práce a ke správě sociálních interakcí.

E-Recruitment nebo digitální nábor

E-Recruitment nebo digitální náborPro náborové pracovníky to znamená zrychlení procesů, omezení plýtvání časem souvisejícím s tím, že životopisy nejsou v souladu s vyhledáváním, kontaktování kandidátů za účelem domluvení schůzek a schůzek automatizovaným způsobem, strategickou archivaci životopisů a vždy aktualizovanou databázi, správu následného soukromí. .

Snad nejzřetelnější změny byly zaznamenány při přechodu postupů vyhledávání a náboru na vzdálené modality a stále rozšířenějšího používání technologií k usnadnění procesu sladění nabídky a poptávky, výběru a zařazení.

Mezi scoutingové nástroje, které dnes náboráři nejvíce využívají, najdeme online náborové platformy jako LinkedIn Job, Indeed a Glassdoor, abychom zmínili ty nejznámější, které náboráři používají k vyhledání zajímavých profilů, které vloží do společnosti.

Nábor webových stránek

K tomuto účelu slouží i sociální sítě a především Linkedin je oblíbený mezi recruitery i kandidáty. Je třeba vzít v úvahu, že sociální sítě se také staly kontejnery informací a nejen místem setkávání nabídky a poptávky.

  1. Prostřednictvím sociálních sítí může recruiter shromáždit spoustu informací o kandidátovi, jeho osobnosti, zkušenostech, stylu, hodnotách.
  2. Náborové řízení na sociálních sítích často začíná vyplněním testu nebo zodpovězením jednoduchých často kladených otázek či drobných otázek, které slouží k „zapojení“ určitého typu kandidátů, a tím k provedení úplně první formy výběru.

Další online náborový nástroj nyní představují samotné webové stránky společnosti, které tomuto účelu věnuje sekci. Většinou je v menu položka „Pracujte s námi“, kde má kandidát často také možnost vložit svůj životopis v pdf a motivační dopis a také video CV.