Tschechien macht die grenzen dicht

Od pondělí nebude možné BLOG vycházet ani vstupovat kvůli koronaviru Tagy Tam Republika čeština zavírá a hranic.13. března 2020Sdílejte tento článek na Whatsapp

Sdílejte tento článek na Telegramu Cvrlikání Podíl Pošta PRAHA(ANSA) – PRAHA 13. března – Vláda České republiky oznámila, že od pondělí se uzavřou hranice pro cizince, kteří chtějí vstoupit do země, a pro Čechy, kteří chtějí odejít do zahraničí, aby omezili šíření koronaviru.

Česká republika uzavírá své hranice

Česká republika uzavírá své hraniceTato omezení se nevztahují na cizince s povolením k trvalému pobytu nebo povolením k pobytu delším než 90 dnů. Dosud bylo v zemi zaznamenáno 117 infekcí, ale žádná úmrtí.

Vstup cizinců na území České republiky zůstává zakázán, s výjimkou nezbytně nutných cest motivovaných:

• návrat do bydliště
• pracovní potřeby
• studium
• Zdraví
• nutné návštěvy v rodině

Účast na svatbě není považována za rodinnou nutnost.

Vstup za turistikou, rekreačními aktivitami, návštěvami přátel a příbuzných apod. je zakázán, pokud pobyt na území ČR netrvá méně než 12 hodin. Pobyt kratší než 12 hodin není vázán na přítomnost konkrétních důvodů nebo podmínek nutnosti.

Vstup osob přijíždějících z Itálie na dobu delší než 12 hodin z předpokládaných důvodů podléhá následujícímu postupu:PŘED VSTUPEM:

• vyplňte online formulář https://plf.uzis.cz
• provést PCR výtěr 72 hodin před odjezdem nebo antigenní výtěr 24 hodin před odjezdem – negativní výsledek výtěru může být papírový (originál nebo kopie) nebo elektronický (e-mail) a musí obsahovat jméno a příjmení zájemce a datum, kdy byl výtěr proveden. Výsledky zaslané SMS nejsou akceptovány.
PO PŘÍJEZDU:
• je-li to požadováno při hraničních kontrolách nebo na území, předložte potvrzení o vyplnění online formuláře;
• Povinnost nosit roušku FFP2 14 dní po příjezdu, když jste mimo domov.

PŘEVODY Z ITÁLIE DO ČESKÉ REPUBLIKY od 21. června 2021

PŘEVODY Z ITÁLIE DO ČESKÉ REPUBLIKY od 21. června 2021Cestovatelé ze zemí EU mohou do České republiky vstoupit z jakéhokoli důvodu, včetně turistiky a návštěvy rodiny a přátel.Cestující z Itálie musí:

PŘED ODJEZDEM:Vyplňte online formulář

Proveďte antigenní test do 48 hodin po příjezdu do ČR nebo molekulární test do 72 hodin po příjezdu do ČR. Do 30. června bude akceptována jakákoli zpráva v angličtině vydaná italskou laboratoří, která výtěr provedla.

Od 1. července bude akceptován pouze digitální certifikát EU, který si vyžádá laboratoř, která výtěr provedla.nebo2. Přineste s sebou potvrzení o očkování. Potvrzení musí potvrzovat, že alespoň první dávka byla podávána po dobu alespoň 22 dnů.

Do 30. června je akceptován také italský očkovací průkaz, pokud je v angličtině

Od 1. července bude akceptován pouze digitální certifikát EU, který si vyžádá zařízení, které provedlo očkování.nebo.

S sebou si vezměte potvrzení o uzdravení z covid19 vyrobené v angličtině, orazítkované a podepsané lékařem, na kterém jsou jasně uvedeny všechny identifikační a kontaktní údaje lékaře (jméno, příjmení, zařízení, ve kterém pracuje, funkce, telefon, e-mail) a potvrzení úspěšného uzdravení a ukončení izolačního období, jakož i data prvního pozitivního výsledku.

PCR testu, což musí být mezi 14 a 180 dny před vstupem do České republiky; šablonu certifikátu naleznete na následujícím odkazu Od 1. července bude akceptován pouze formát digitálního certifikátu EU, který si vyžádáte u svého rodinného lékaře.