Autoren traeumen von prag

Cesta do Prahy podrobnosti v 7 knihách: když jsou prázdniny daleko… sen aktualizováno 30. 4. 20190 komentářů k Cestě do Prahy prostřednictvím 7 knih: když jsou prázdniny daleko… sen

Domovská stránka cestovatelského bloguInspirace z cestovatelského blogu Cesta do Prahy v 7 knihách: když jsou prázdniny daleko… senod Agnese.C index obsahu příspěvku Průvodce Prahou

Literární výlet do Prahy: 7 knih k poznání fantastického světa

To je vše?

Výlet do Prahy je výlet na kteroukoli roční dobu… i na období, kdy není kam odjet. Stačí otevřít jednu z mnoha knih a poznat jednu z jejích mnoha tváří. Navrhuji 7 z nich na literární turné po české metropoli.

  1. Literární výlet do Prahy: 7 knih k poznání fantastického světaJá vím… čtení je zábava pro málokoho. Ti, co neradi čtou, ti, co to dělají rádi, ale v horku si najdou málo času, ti, co stále čtou, ale jen sportovní kurýr nebo názvy facebookových příspěvků a neví co dělat s románem.
  2. Nyní se zdá, že koupě levné letenky stojí méně než jít do knihkupectví a vybrat si knihu… a díky víkendovým návštěvám se každý dostal do hlavy, že se může dostat kamkoli, „sama zapadnout“ pod nějaký pomník… a předstírat, že zná vesnici.

Otevřít oči a srdce, abyste mohli vstoupit na místo a přátelsky si potřást rukou, se zdá být mimo módu, takže vás nemohu přimět číst cestopisy, abyste místo lépe poznali, než se tam dostanete a budete se na něj dívat jinýma očima .

Proč tedy doporučit výlet do Prahy prostřednictvím 7 knih?

Protože jsem si myslel, že je vhodné se obrátit na někoho jiného…

  1. na ty, kteří si ten nízkonákladový let nemohou dovolit, nebo na ty, kterým práce nenechává moc místa a kdo ví, kdy se jim podaří dorazit do Prahy nebo kdo ví kde jinde.
  2. Abych vám, milovníkům světa, pomohl s nohama smutně na zemi, posílám spásnou výzvu: cestujte s myslí čekající, až si budete moci nasadit křídla.

Svět na papíře s těmito inkoustovými slovy vytištěnými ve vaší fantazii může být vaším způsobem, jak jej poznat, cítit a ocenit jeho duši. A pak buďte trpěliví: Praha a zbytek zeměkoule… Sdílejte Tweet.

Zkrátka pro ty, kteří chtějí pouze technické informace, mohou kontaktovat moji sekci
Průvodce Prahou *

Pro ostatní… udělejte si čaj a udělejte si pohodlí!

  • Cesta do Prahy… přes literaturu
  • Literární výlet do Prahy: 7 knih k poznání fantastického světa *

Praha mi utekla jako jakási kluzká fantastická realita a kdo ví jak daleko. Pak jsem k tomu došel, žil jsem tím a tady se mi otevřely oči a slyšel jsem hrát úplně nové akordy, později jsem to objevil i prostřednictvím literárního světa.

Navrhuji konkrétní výlet do Prahy prostřednictvím 7 knih, díky nimž je magická, kontroverzní, ponurá… romantická.

1- Malostranské pohádky – Jan Neruda

Barokní kostely, bohaté paláce, šlechtické a turistické srdce Prahy

Barokní kostely, bohaté paláce, šlechtické a turistické srdce PrahyPříběhy Jana Nerudy se odehrávají přímo na Malé Straně a dávají hlas těm nejrozmanitějším postavám, žebrákům, obchodníkům nebo dětem ulice. Ideální kniha pro ty, kteří si mezi jedním závazkem a druhým dopřejí chvilku čtení.

2- Golem – Gustav Meyrink

Moje cesta do Prahy za notami literatury začala odtud a od této mytologické postavy, která jako by ožila v ulicích židovské čtvrti. Pro milovníky mýtů je to ideální čtení.

3- Nesnesitelná lehkost bytí – Milan Kundera Poprvé jsem to četl tak dávno…když jsem o pražském prostředí ani nepřemýšlel. Kundera své čtyři postavy obsazuje do Pražského jara před příchodem komunismu, který městu na léta dal novou tvář.