Politik kennt keinen feierabend

Světové burzovní hodiny: Otevírací a zavírací doba burzy21. března 2023 EduBourseObchodní hodiny jsou vhodnou dobou pro obchodování online. Závisí na geografické oblasti výměny, ale také www na místní kultuře.

V kolik hodin je burza k dispozici? Jaká je otevírací a zavírací doba burzy? A který trh by měl být zvýhodněn na základě aktiva, které má být obchodováno? V tomto článku najdete vše, co potřebujete vědět o obchodních hodinách.

Zobrazit obsah stránky

Obchodní hodiny: Nejlepší burzovní makléři

1. XTB – Nejlepší broker se sídlem v Paříži s 0% provizí.

2.AvaTrade – Burzovní a ETF broker s nejlepšími provizemi

3. ROTACE – Burzovní a ETF brokeři s nejlepšími provizemi

4.Sicav Online – Nejlepší životní pojištění ETF s 500 € zdarma*

5. Burza cenných papírů Boursorama – otevření účtu s bonusem

6.eToro

7. IG Markets

8. Obchodní republika

9. Saxo Bank

10. Amundi taška

11. Interaktivní makléři

12. Štěstí

13. Burza cenných papírů BforBank

Doporučení makléři Investujte na akciovém trhu

Jaká je otevírací a zavírací doba burzy?

Doba investování na burze závisí především na umístění burzy, ale také na pracovní době a místní kultuře. Než budete znát podrobnosti, je zřejmé, jak funguje akciový trh. Obecně platí, že akciové trhy po celém světě se otevírají od pondělí do pátku bez přerušení a o víkendech zůstávají zavřené.

Výjimečně je ten blízkovýchodní otevřen od neděle do čtvrtka. Otevírací a zavírací doba se však liší podle trhu. Taška. Pokud jde o státní svátky, ty jsou specifické pro každý region, ale v každém případě zůstávají burzy v těchto obdobích uzavřeny.

Harmonogram evropské burzy

 • Harmonogram evropské burzyEvropské akciové trhy jsou obecně otevřené každý den v týdnu kromě víkendů. Přístupné jsou od 9:30 do 17:30.
 • V zemích jako Řecko, Irsko a Norsko se může otevírací a zavírací doba mírně lišit od francouzské burzy.
 • Připomeňme však, že se nejedná o příliš výrazný rozdíl. Obvykle se jedná o několik minut zpoždění.

V Evropě nejsou finanční centra obecně o státních svátcích dostupná. Patří mezi ně klíčová data, jako je Velký pátek, Velikonoční pondělí, Vánoce a Nový rok, ale Londýnská burza dělá rozdíl tím, že odmítá veškeré obchodování o státních svátcích, jako jsou jarní svátky, Velký pátek a máj. .

Burza cenných papírů Francie – hodinyHodiny francouzské burzyOtevírací doba burzyod pondělí do pátku09:00–17:30Od soboty do neděleZAVŘENO

Harmonogram frankfurtské burzy

Harmonogram frankfurtské burzy Otevírací doba burzyod pondělí do pátku09:00–16:00Od soboty do neděle

 • ZAVŘENO
 • Harmonogram švýcarské burzy
 • Harmonogram švýcarské burzy
 • Otevírací doba burzy od pondělí do pátku
 • 08:00–22:00 Od soboty do neděle
 • ZAVŘENO začít investovat

Otevírací doba americké burzy

Otevírací doba americké burzyNYSE, NASDAQ a Toronto Market jsou hlavními obchodními místy v Americe. Stejně jako evropské trhy zůstávají tyto trhy otevřené v průměru 7 hodin denně. Jsou totiž k dispozici od 9:30 do 16:16 celý týden kromě víkendů.

 1. Díky automatizovaným počítačovým sítím je však možné provádět obchody v prodloužených hodinách od 20:XNUMX do XNUMX:XNUMX.
 2. Prezidentský den, Den nezávislosti a Nový rok jsou svátky, kdy NYSE a NASDAQ přestanou obchodovat.

Na druhou stranu torontská burza zavírá o jiných svátcích než ostatní americké burzy s výjimkou Dne díkůvzdání. Torontská burza se zavírá na další 3 svátky. Je to pak státní svátek, Den památky a Boxing Day.