Mezi hlavní aspekty

Dalším přípravkem, který www může poskytnout úlevu těm, kteří trpí otoky břicha a meteorismem, je rostlinné dřevěné uhlí, vyrobené z vybraných přírodních dřev a podrobené zvláštnímu spalovacímu procesu.

Rostlinné uhlí snižuje otoky břicha tím, že „sekvestruje“ střevní plyny absorpcí na jeho povrchu a je obecně dobře snášeno.

Pro dosažení očekávaných přínosů by měl být užíván pravidelně, mimo jídlo.

Pokud se již léčíte jinými léky k léčbě konkrétních onemocnění, je nutné před zahájením jejich užívání konzultovat s lékařem, že nedochází k nepříznivým interakcím, protože rostlinné uhlí může snižovat vstřebávání mnoha léků a doplňky stravy.

Výběr potravin zařazovaných do každodenní stravy hraje rozhodující roli v prevenci aerofagie a otoku břicha a v mnoha případech je pouhá náprava nesprávných stravovacích návyků jedinou „terapií“ nutnou k odstranění většiny prožívaných příznaků. cítil výrazně lépe.

Které je třeba vzít v úvahu, je třeba připomenout, že komplexní sacharidy z těstovin, rýže a dalších obilovin jsou zdaleka nejsnáze stravitelnými sloučeninami (dokonce i těmi, kteří trpí dyspepsií nebo jinými funkčními a nefunkčními gastrointestinálními poruchami) a nejméně riziko vyvolání otoku břicha, říhání, nadýmání a plynatosti.

Co jíst při aerofagii

  1. Co jíst při aerofagiiSamozřejmě za předpokladu, že je vaříte správně (tedy ani moc, ani málo), ochucujete jednoduchým způsobem a málo tuku, jezte přiměřené množství a samozřejmě nemáte intoleranci na lepek.
  2. Jiná situace je u pekařských výrobků na bázi kynutých obilovin, jako je chléb, pizza a focaccia, které mohou způsobit otoky břicha, pálení žáhy, mírnou nevolnost a křeče v důsledku přítomnosti kvasnic a jakýchkoli tučných pochutin (olej, sádlo atd.) a náplně (rajčata, cibule, olivy atd.).

Navozené nepohodlí může být ještě větší, pokud se konzumují produkty na bázi celých zrn a/nebo semen, které, protože obsahují mnoho nestravitelných vláken, způsobují větší střevní fermentaci.

Ovoce lze jíst zcela klidně

Ovoce lze jíst zcela klidněAle snažte se omezit příjem těch, které jsou velmi sladké nebo které v každém případě podporují větší produkci střevních plynů, jako jsou rozinky, banány, meruňky, sušené švestky, fíky atd. Je také vhodné upřednostňovat ovoce mírně nezralé nebo alespoň nepříliš zralé, aby nedošlo k přetížení střeva fruktózou, která stimuluje fermentaci.

  1. Mezi zeleninou je naopak třeba věnovat pozornost především té bohatší na nerozpustnou vlákninu, která způsobuje větší fermentaci střevní bakteriální flórou,
  2. a té, která má tendenci podporovat tvorbu zapáchajících střevních plynů díky přítomnosti specifických prvky (zejména sloučeniny síry), jako je veškerá zelenina z čeledi Brassicaceae (zelí, růžičková kapusta, brokolice, květák, kapusta, tuřín atd.),
  3. cibule, šalotka, pórek, česnek a houby. Kategorie potravin, která by měla být prakticky zakázána, pokud trpíte otoky břicha a nadýmáním, jsou tedy luštěniny, a to z důvodů všem dobře známých.

Pokud jde o mléčné výrobky, problém „nadýmání“ musí vést k omezení spotřeby mléka (zejména plnotučného čerstvého mléka), které může způsobit značné střevní turbulence, stejně jako kyselost a pálení žáhy, křeče a průjem, pokud trpíte intolerancí laktózy (a stav extrémně častý u dospělých).

V tomto ohledu je třeba pamatovat především na to

  1. V tomto ohledu je třeba pamatovat především na toPoruchy se obecně neprojevují při konzumaci stařených a nesmetanových sýrů, jogurtů a probiotických nápojů, které naopak mohou přispět ke zlepšení střevní činnosti a díky přítomnosti mléčných fermentů působí proti průjmu i zácpě.
  2. Věnovat pozornost tomu, co pijete, je také nezbytné, abyste se vyhnuli aerofagii, říhání a napětí v břiše.

Ze se nesmí pít sycené nápoje, zejména během jídla, a vyhýbat se jak těm bohatým na jednoduché cukry (které zvyšují střevní fermentaci), tak těm slazeným sladidly (zejména sorbitolem), které podporují hromadění střevního plynu. Neperlivá voda, lehký čaj, nálevy a bylinkové čaje jsou perfektní volbou, abyste se vyhnuli jakémukoli rušení.