Ale jak jíte vzduch?

AEROFAGIE: PŘÍZNAKY, PŘÍČINY, LÉČENÍ Ať už je neúmyslně zaveden zvenčí nebo je produkován v nadbytku v žaludku nebo Domovská stránka střevech, trávicí systém nikdy dobře nesnáší vzduch.

Těsnost a nadýmání, které je důsledkem jeho přítomnosti, může způsobit značné nepohodlí, které se často zhoršuje říháním, nadýmáním a plynatostí.

Zde je návod, jak se vyhnout nejčastějším nepříjemnostem.

Aerofagie doslova znamená „jíst vzduch“ a tento termín dává naprosto realistickou představu o jednom z hlavních mechanismů, které vedou k oteklému břichu po jídle nebo v různé denní doby.

Jakkoliv to může být těžké si všimnout, pokaždé

Když otevřeme ústa, mluvíme, žvýkáme nebo pijeme, vzduch, který vstupuje do ústní dutiny, je nejen posílán do průdušnice, průdušek a plic, aby umožnil výměnu dýchání, ale je také spolknut.

Navíc otok žaludku může rušit srdeční tep, což má za následek zrychlený tep

Navíc otok žaludku může rušit srdeční tep, což má za následek zrychlený tepVe více či méně významných množstvích v důsledku blízkosti mezi jícnem a průdušnicí a větší či menší tendenci polykat sliny, i když jsou ústa prázdná.

  1. Spolknutý vzduch nabobtná žaludek a pokud není rychle reabsorbován nebo vypuzen jícnem, tak i střevo.
  2. Vzduch v břiše je v určitých mezích naprosto fyziologický jev, který nezpůsobuje žádné problémy, až je ani nevnímáme.

Je-li však množství vzduchu přijatého více či méně vědomě značné, vznikající otoky v různých cestách trávicího traktu vyvolávají pocit napětí a někdy i křeče nebo bolesti břicha a střevní turbulence.

Nepohodlí způsobené vzduchem v břiše je ještě výraznější

Nepohodlí způsobené vzduchem v břiše je ještě výraznějšíPokud se kromě požitého vzduchu vytváří další přebytečný vzduch při trávení, v žaludku nebo střevech, jako jev spojený s přítomností specifických organických onemocnění nebo jako důsledek funkční porucha.

Jako je syndrom dráždivého tračníku nebo funkční dyspepsie (dvě poruchy bez zjistitelné organické příčiny, ale stále schopné způsobit velmi nepříjemné gastrointestinální příznaky).

  1. Znalost příčin aerofagie a faktorů, které mohou přispět k jejímu zhoršení nebo snížení, je prvním krokem k prevenci velkých nepohodlí jak fyzických, tak psychických.
  2. Kromě toho, když budete mít poměrně přesnou představu o příznacích, které by vás měly nebo neměly znepokojovat, můžete vám pomoci pochopit, kdy je vhodné poradit se s lékařem a kdy je na druhé straně možné čelit poruchám nezávisle prostřednictvím kontroly.

Vašich stravovacích návyků, užívání některých běžně používaných přírodních prostředků nebo volně prodejných léků, jako jsou prokinetika, která mohou zlepšit trávení a snížit otoky břicha.

Příznaky aerofagie

Příznaky aerofagieDokud je malý, vzduch, který se přirozeně tvoří v žaludku nebo střevech, je z velké části reabsorbován nebo vypuzován téměř bez toho, aniž by si to uvědomoval, a to jak ve dne, tak v noci, ve spánku a nezpůsobuje velké problémy.

Když naopak reakce, které probíhají během trávení a fermentační procesy střevní bakteriální flórou, vedou k tvorbě skutečně nadměrného množství střevních plynů, může se objevit řada nepříjemných příznaků, které se dokonce stanou docela trapnými, pokud jste v přítomnosti dalších lidí.

  • Projevy zvenčí méně patrné nebo v každém případě „zamaskovatelné“ bez přílišné námahy, ale každopádně vysloveně nepříjemné na prožívání, spočívají v pocitu nadměrné plnosti, nepohodlí a břišního napětí, často spojeného s výskytem otoků.
  • břicho, které člověka donutí na hodinu nebo dvě povolit pásek nebo rozepnout alespoň horní knoflík u kalhot nebo sukně. Ať už jste v kanceláři nebo na dovolené u moře, není pochyb o tom, že jde o nepříjemnost, které by se mnozí rádi vyhnuli.